مرگ 13 نفر در بیمارستان المدینه عربستان و بی توجهی مقامات سعودی

به گزارش وبلاگ فوتوسل، در پی فوت 13 نفر در بیمارستان عمومی در عربستان و مخفی نگه داشتن این حادثه به وسیله مقامات سعودی، بسیاری از فعالان و کاربران واکنش نشان دادند.

مرگ 13 نفر در بیمارستان المدینه عربستان و بی توجهی مقامات سعودی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ فوتوسل به نقل از سعودی لیکس، فوت 13 نفر در یک بیمارستان دولتی عربستان به علت کمبود اکسیژن نشان دهنده بحران بهداشتی در عربستان است.

در پی افشای حادثه فوت 13 نفر در بیمارستان المدینه به علت فقدان اکسیژن بسیاری از سایت های اجتماعی و کاربران به این فاجعه واکنش نشان دادند.

فعالان از خلال راه اندازی هشتگ (بیمارستان المدینه) فاش کردند که این حادثه یک هفته پیش رخ داده و رژیم آل سعود از انتشار اخبار آن جلوگیری نموده است.

مقامات سعودی اسامی متوفیان را فاش نکردند و هیچ کسی در این زمینه جوابگو نیست و مقامات سعودی هم پاسخی نمی دهند تا رسوایی جدیدی برای رژیم آل سعود به ویژه محمد بن سلمان ولیعهد سعودی رخ ندهد.

یک روزنامه سعودی در 26 مه فاش کرد که در عملکرد توزیع اکسیژن در بیمارستان المدینه اختلال ایجاد شده که این حادثه موجی از واکنش ها و خشم کاربران و فعالان سعودی را در پی داشته است.

به همین دلیل حساب کاربری با اسم آروی عبدالعزیز نوشت: سعودی ها هر روز از خدمات بهداشتی ضعیف دولت که میلیاردها دلار صرف معاملات اسلحه و جشن های فسق و فجور می نماید، شکایت دارند.

فعالان سعودی در حال پخش فیلم هایی از خدمات بهداشتی ضعیف در عربستان هستند و دیگران داستان های دردناک خود را در این بیمارستان ها و مراکز دولتی بیان می نمایند.

یک بیمار در بیمارستان ملک فهد از عدم مراقبت های بهداشتی ، تغذیه نامناسب و بدرفتاری پرستاران شکایت دارد که او نزدیک به 10 سال در بیمارستان بوده است.

یک کارمند در بیمارستان المدینه ، بحران بهداشتی در این بیمارستان ، قطع مکرر اکسیژن و بی توجهی اداره بیمارستان به زندگی بیماران را در معرض نمایش قرار داد.

عبدالله الغامدی مخالف برجسته سعودی در توئیتی نوشت : سکوت شدید مقامات سعودی در خصوص مرگ 13 نفر در بیمارستان المدینه به علت کمبود اکسیژن!

وی با حمله به مسئولان ادامه داد: بیماران از کمبود اکسیژن می میرند. آیا رسوایی بدتر از این دیگر وجود دارد؟

عبدالمحسن البدرانی نویسنده سعودی ، مدیر مسئول روزنامه حدیث المدینه به شدت از مقامات سعودی انتقاد کرد و گفت آنچه هفته گذشته در بیمارستان مدینه رخ داد ، دردناک و تکان دهنده است. اما موضوع تعجب برانگیزی نیست؛ چراکه سهل انگاری،مدیریت ضعیف و هرج و مرج در بیمارستان المدینه امری طبیعی است.

بر اساس گزارش سعودی لیکس، رژیم آل سعود ساخت بیمارستان المدینه را در سال 2006 میلادی تصویب کرد که در سال 2008 میلادی به اسم اولین بیمارستان تخصصی تأسیس شد. در سال 2014 به یک بیمارستان دولتی تبدیل شد و در سال 2019 به تدریج با ظرفیت 50 تخت فعالیت خود را شروع کرد که در سال بعد ظرفیت 200 تخت به آن اضافه شد. در این سال ها این بیمارستان از خدمات بهداشتی بسیار ضعیفی برخوردار بوده است. در سال 2021 بیمارستان فاقد اکسیژن لازم بود شرایطی که بی توجهی دولت آل سعود به زندگی مردم را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مرگ 13 نفر در بیمارستان المدینه عربستان و بی توجهی مقامات سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 13 نفر در بیمارستان المدینه عربستان و بی توجهی مقامات سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید